Növények/L/Laminaria
Ugrás a navigációhoz
Ugrás a kereséshez
Latin Növények listája Allergén növényekDísznövények Ehető növények Élvezeti növények Fák Festőnövények Fűszerek Gabonák Ehető gombák Gyógygombák Gyógynövény lista Gyógynövény terápiák Növények gyógyhatása Gyógyteák Illóolajok Zsíros olajok Gyomnövények Gyümölcsök Hiperakkumulátor növények Húsevő növények Ipari növények Légtisztító növények Mérgező növények Mézelő növények Parazita növények Pszichoaktív növények Zöldségfélék Védett növények Vízinövények Inváziós fajok • Fajtalisták • Mit-mihez használunk
Gyógynövényekről - Ábécé szerinti tartalomjegyzék
|
Laminaria
- (Laminaria, Syn: -)
- Más neve(i): ördög kötény, tengeri szita
- A Laminaria a sárgásmoszatok törzsébe tartozó nemzetség.
- A Laminaria-fajok jellemzői a hosszú, bőrszerű, meglehetősen nagy méretű szalagok. Egyes fajokat „ördög kötényé”-nek és „tengeri szitá”-nak nevezik, az elsőket alakjuk miatt, az utóbbiakat a szalagon levő lyukacskák miatt.
- Az Atlanti-óceánban és a Csendes-óceánban élnek 8-30 méter mélységben, kivételt a melegebb vizű földközi-tengeri és brazíliai fajok alkotnak, melyek 120 méter mélységben is megtalálhatók.
- A Laminaria-fajokat az alginát, a jód és a mannit anyagok miatt termesztik és gyűjtik, ezeket különböző iparágakban használják. A legnagyobb moszatfeldolgozó ország Kína.
Kapcsolódó szócikkek[szerkesztés]
- Cukormoszat (Saccharina latissima)
- Ír moszat (Chondrus crispus)
- Laminaria
- Laminaria digitata
- Porphyra umbilicalis (magyar neve nem ismert, de alakra hasonlít a tengerisalátához)
- Tengerisaláta (Ulva lactuca)
- Vörös pálmamoszat (Rhodimenia palmata)
Lásd még: Laminaria
- Magyar Wikipédia: Laminaria