Ugrás a tartalomhoz

Szakácskönyv/Mit-mihez/V/Vörös káposzta

A Wikikönyvekből, a szabad elektronikus könyvtárból.

Recept mérete: 2893 bájt

Szakácskönyv

Vörös káposzta


[[Kép:|thumb|200px|right|]]

Vörös káposzta
(Brassica oleracea convar. capitata var. rubra, Syn: )
Más neve(i): -
Sötétvörös vagy lilás színét az antocián adja, a talaj pH-értékétől függően változik: savasabb talajon lilásabb, lúgosabb talajon zöldes-sárgásabb színűek a levelei. Akár indikátorként is használható.
Főzéskor általában megkékül, ez ecet hozzáadásával megakadályozható.
Beltartalmi értéke megegyezik a fejes káposztáéval, színe miatt főleg saláták és savanyúságok készítésére, díszítésére használjuk.
Bőségesen található a káposztában B6 vitamin, folsav, B2- és B1 vitamin, kalcium, magnézium, A-vitamin és kálium, kis mennyiségben cinket, vasat és mangánt is tartalmaz, így a káposzta hatását, egészségügyi előnyeit nem lehet figyelmen kívül hagyni!
A káposztában levő tejsav hatékony segítség a fájó izmoknak. Egy adag – vagy egy csésze – káposzta biztosítja a napi K-vitamin bevitel 91 százalékát, valamint a javasolt C-vitamin bevitel 50 százalékát!

Vöröskáposztacsíra kapszula

Kiemelkedően fontos szerepe lehet a tüdő-, prosztata- valamint a hólyagrák legyőzésében. Erősítheti a csontokat, fogakat, nyirokmirigyeket, megakadályozza a rák kialakulását, leghatásosabb növényként említik a nyelőcső-, gyomor-, vastagbél-, végbélrák leküzdésében.
Ajánlott napi adag: 3 x 1 kapszula.
Az ajánlott napi mennyiséget ne lépje túl.

A kapszula hatóanyagai:

liofilizált, szárított vöröskáposztacsíra őrlemény, 84 féle ásványianyag és nyomelem koncentrátum, cirokmag-héj őrlemény felhasználásával.


Ellenjavallat: '


Lásd még: Bővebben Natúr gyógytea Tanácsok, tippek

Magyar Wikipédia: Vörös káposzta


A Wikimédia Commons tartalmaz Vörös káposzta témájú médiaállományokat.
Vörös káposzta
Vörös káposzta

vagy lila káposzta

Latin neve: (Brassica oleracea convar. capitata var. rubra)

Sötétvörös vagy lilás színét az antocián adja, a talaj pH-értékétől függően változik: savasabb talajon lilásabb, lúgosabbon zöldes-sárgásabb színűek levelei. Akár indikátorként is használható. Főzéskor általában megkékül, ez ecet hozzáadásával megakadályozható.
Beltartalmi értéke megegyezik a fejes káposztáéval, színe miatt főleg saláta, és savanyúságok készítésére, díszítésére használjuk.

|}