Szakácskönyv/Mit-mihez/B/Búzacsíra

A Wikikönyvekből, a szabad elektronikus könyvtárból.

Recept mérete: 2562 bájt

Szakácskönyv

Búzacsíra


Adzukibab csíra
Adzukibab csíra
Búzacsíra
(Triticum aestivum, Syn: )
Más neve(i): '
Szénhidrátok, fehérje, B és E vitamin, foszfor tartalma miatt használjuk
Jól használható a szív-és keringési rendszer megbetegedései esetén.
Gyors segítség méregtelenítési folyamatoknál. Megújítja a beteg sejteket. A benne lévő enzimek nem engedik a rosszindulatú sejtelváltozásokat szaporodni. Csökkenti a radioaktív terhelést. Magas a szelén- és a krómtartalma.
Elősegíti a vércukor szinten tartását. A búzacsíra gyógyító ereje magas vitamin és ásványi anyag tartalmának köszönhető. A daganatos és szív-érrendszeri betegségek megelőzésében, az emésztési folyamatok könnyítésében, a csontvédelemben játszik kitüntetett szerepet.
A búzaszem un. embrió része, csíraállománya gazdagon bővelkedik ásványi anyagokban, amelyek szerepet játszanak a búzaszem egészséges fejlődésében, növekedésében, érésében. Melyek ezek a nélkülözhetetlen ásványi anyagok, vitaminok? Elsőként a magas E-vitamin, kálium, foszfortartalom emelendő ki, de a vas, cink, B1-, B2-, B6-vitamin, folsav, biotin, króm, magnézium, kalcium mennyisége sem lebecsülendő.
Méltán nevezhető szív és csontvédő, rákmegelőző tápláléknak. Hat a pszichére, személyiség zavaroknál hatásos gyógyító. Minden belső elválasztású mirigy működését segít szabályozni. A kötőszövetek rugalmasságát biztosító L-borostyánkősavat tartalmaz, amelyet szervezetünk csak egy bizonyos életkorig képes saját maga előállítani.
Az aktiválódó enzimek hatására, a szervezetünk számára könnyen hasznosítható, gazdag ásványi anyag-, szénhidrát-, esszenciális aminosav- és zsírösszetétel alakul ki. Külön említésre méltó a többszörösen telítetlen, a szervezet számára nélkülözhetetlen, de csak a táplálkozással bevihető esszenciális zsírsavak jelenléte.
Roboráló, erősítő hatású, energiafokozó, ezért lábadozó betegeknek különösen ajánlott.
Kenyerekben, gabonamüzliként, desszertekben, müzliszeletben, salátákban, levesekben használjuk.


Lásd még:

Magyar Wikipédia: Búzacsíra


A Wikimédia Commons tartalmaz Búzacsíra témájú médiaállományokat.