Ugrás a tartalomhoz

Növények/M/Mentafélék

A Wikikönyvekből, a szabad elektronikus könyvtárból.
(Mentha szócikkből átirányítva)
A lap mérete: 3339 bájt

Növények

Mentafélék

LatinNövények listájaAllergén növényekDísznövények‎ • Ehető növényekÉlvezeti növényekFákFestőnövényekFűszerekGabonákEhető gombákGyomnövények‎GyümölcsökHiperakkumulátor növényekHúsevő növények‎Ipari növényekKártevőriasztó növényekLégtisztító növényekMérgező növényekMézelő növényekParazita növények‎Pszichoaktív növényekZöldségfélék Védett növényekVízinövényekInváziós fajokFajtalistákMit-mihez használunkTanácsok

[[Fájl:|bélyeg|jobbra|200px|]]

Mentafélék
(Mentha, Syn: -)
Más neve(i): -
A menta nemzetség eredeti előfordulási területe az egész Eurázsia, beleértve Izlandot, Japánt, valamint számos földközi és arktiszi szigetet. Eme földrészen, csak az Arab-félsziget legdélibb részein, Indiában és környékén, valamint Oroszország legkeletibb térségein nem őshonos ez a növénynemzetség. A különböző mentafajok őshonosak Afrika északi, keleti és déli részein; Ausztrália keleti kétharmadában és Észak-Amerika legnagyobb részén, kivéve a keleti partok egyes szakaszait és Északkelet-Kanadát. Ott ahol hiányzott betelepítették; továbbá a menták nemzetsége Dél-Amerika nagy részét is meghódította.
Sok kertben termesztett növények, melyeket gasztronómiában, limonádék, üdítők, gyógyteák és különböző ínyencségek ízesítésére, díszöltésére használják fel.

A nemzetségbe az alábbi 24 faj és 15 hibrid tartozik:


Lásd még: A növényről Mit-mihez

Magyar Wikipédia: Mentafélék


A Wikimédia Commons tartalmaz Mentafélék témájú médiaállományokat.