Növények/F/Fehér kebracsófa

A Wikikönyvekből, a szabad elektronikus könyvtárból.
< Növények‎ | F
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
A lap mérete: 2024 bájt

Növények

Fehér kebracsófa

LatinNövények listájaAllergén növényekDísznövények‎ • Ehető növényekÉlvezeti növényekFákFestőnövényekFűszerekGabonákEhető gombákGyógygombákGyógynövényNövények gyógyhatásaGyógyteákIllóolajok Zsíros olajok Gyomnövények‎GyümölcsökHiperakkumulátor növényekHúsevő növények‎Ipari növényekKártevőriasztó növényekLégtisztító növényekMérgező növényekMézelő növényekParazita növények‎Pszichoaktív növényekZöldségfélék Védett növényekVízinövényekInváziós fajokFajtalistákMit-mihez használunkTanácsok

Növények listája – Ábécé szerinti tartalomjegyzék
Fehér kebracsófa
Fehér kebracsófa
(Aspidosperma quebracho-blanco, Syn: -)
Más neve(i): kebracsófa
A fehér kebracsófa az Apocynaceae család Dél-amerikai fafaj, Brazíliában, Észak-Argentínában, Bolíviában, Paraguayban és Uruguayban őshonos fája.
Nem szabad összetéveszteni más quebracho néven is ismert, de a Schinopsis nemzetségbe tartozó fajokkal.
Elsősorban a kérgét használják gyógyszerként rendkívül magas alkaloidtartalma miatt, de hazájában gyümölcsét, leveleit és gyökerét is felhasználják.


Tartalmaz:→ A kéreg gazdag tanninban, aspidospermin, quebrachin, és yohimbint tartalmaz és afrodiziákum tulajdonságokkal rendelkezik.
Gyógyhatása(i): A kérgéből készült főzet pedig a lázas betegségek, elsősorban váltóláz gyógyítására használható, légzőszervi stimulánst emphysema, nehézlégzés esetén valamint asztma és krónikus bronchitis kezelésére, lázcsillapító, fertőtlenítő, általános frissítő és tonizáló, malária elleni szer és fájdalomcsillapító. A gyógyszeripar több alkaloidáját használja különböző légzőszervi megbetegedések gyógyszereinek előállítására.
Ellenjavallat: a gyökér vagy kéreg rendkívül sűrű főzete alkalmazása esetén vetélést okozhat.


Lásd még: Mit-mihez Natúr gyógytea Tanácsok, tippek

Magyar Wikipédia: Fehér kebracsófa


A Wikimédia Commons tartalmaz Fehér kebracsófa témájú médiaállományokat.