Wikikönyvek:Társalgó
Ez a Társalgó, a virtuális Wikikönyvek központi üzenőfala, ahova bárki felvésheti a Wikikönyvekkel kapcsolatos általános kérdéseit, amire egyikünk remélhetőleg válaszol, ha tud.
A konkrét könyveinkkel kapcsolatban azok lapjainak vitalapján, ezzel a lappal kapcsolatban ennek a vitalapján is kérdezhetsz; míg ha tesztelni, játszani, firkálni akarsz, kérjük, inkább a Homokozót használd. Az adminisztrátoroknak szóló sürgős üzeneteidet az üzenőfalukra írd.
Technical Wishes: FileExporter and FileImporter become default features on all Wikis[szerkesztés]
A FileExporter és FileImporter alapértelmezett funkció lesz minden wikin 2020. augusztus 7-ig. Ezek célja, hogy egyszerűsítsék fájlok helyi wikikről a Wikimédia Commonsba mozgatását, miközben megtartják az eredeti fájlinformációkat (leírás, forrás, dátum, szerző, laptörténet). Ezenkívül a mozgatás is megjelenik a laptörténetben. Ez hogyan működik?
1. lépés: Az automatikusan megerősített szerkesztők fognak látni egy fület a helyi fájllapokon.
2. lépés: A fülre kattintva a FileImporter ellenőrzi, hogy az adott fájl ténylegesen átmozgatható-e a Wikimédia Commonsba. Ez az ellenőrzés a wiki konfigurációs fájlján alapul, amit minden helyi wikiközösség maga készít és tart karban.
3. lépés: Ha a fájl kompatibilis a Wikimédia Commonszal, megnyílik az importálólap, ahol lehetőség van a fájllal kapcsolatos információk – így például a leírás – frissítésére vagy hozzáadására. Az eszköz képes automatikusan elhelyezni az „azonnali-commons” sablont is a helyi wikin, amihez ki kell pipálni a megfelelő jelölőnégyzetet az importálási űrlapon. Az adminisztrátorok azonnal törölhetik is a fájlt kipipálásával. A lap alján az gombot megnyomva befejezhető a fájl Wikimédia Commonsba importálása.
További információk a FileImporter kiegészítésről és a Műszaki Kívánságok projektről a linkelt oldalakon találhatók. – A Műszaki Kívánságok csapat nevében:Important: maintenance operation on September 1st[szerkesztés]
A Wikimédia Alapítvány tesztelni fogja a másodlagos adatközpontját. Ez biztosítja, hogy a Wikipédia és más Wikimédia-wikik elérhetők maradjanak még egy katasztrófa után is. Annak ellenőrzésére, hogy minden működik, a Wikimédia technológiai részlegének végre kell hajtania egy előre tervezett tesztátállást. Ezen a teszten kiderül, hogy megbízhatóan át lehet-e állni az egyik adatközpontról a másikra. Sok csapatra szükség van a tesztre való felkészüléshez, valamint a teszt idején is a váratlan problémák javításához.
A másodlagos adatközpontra való átállás 2020. szeptember 1-jén, kedden történik meg.
A MediaWiki korlátai miatt az átállás idejére sajnos minden szerkesztést fel kell függeszteni. Elnézést kérünk a kellemetlenségért, és azon dolgozunk, hogy a jövőben minimalizáljuk azt.
Egy rövid ideig minden wiki csak olvasható lesz.
- Nem lehet majd szerkeszteni legfeljebb egy óráig szeptember 1-jén, kedden. A teszt UTC szerint 14:00-kor (magyar idő szerint 16:00-kor) kezdődik.
- Aki ezekben az időszakokban próbál menteni, hibaüzenetet fog látni. Reméljük, hogy nem fognak elveszni szerkesztések ebben a pár percben, de erre garanciát nem tudunk vállalni. Ha hibaüzenetet látsz, kérjük, várj, amíg minden visszaáll a rendes kerékvágásba. Ekkor már sikeresnek kell lennie a mentésnek. Azonban – biztos, ami biztos – ajánljuk a változtatásaid lemásolását előbb.
Egyéb hatások:
- A háttérfeladatok lassabbak lesznek, és néhány esetleg egyáltalán nem lesz végrehajtva. A piros belső hivatkozások frissítése lassabb lehet a szokásosnál. Ha olyan szócikket írsz meg, amire már van hivatkozás valahonnan, az a hivatkozás a szokásosnál tovább marad piros. Néhány hosszan futó programot le kell állítani.
- A programkódok be lesznek fagyasztva szeptember első hetében. A futó rendszerekben csak a legszükségesebb kódváltozások lesznek.
Ez a projekt szükség esetén el lesz halasztva. A pontos menetrend a wikitech.wikimedia.org wikin olvasható. Az esetleges változások a menetrendben lesznek bejelentve. Lesznek további értesítések is erről. Kérjük, oszd meg ezt az információt a közösségeddel.
Invitation to participate in the conversation[szerkesztés]
Hello. Apologies for cross-posting, and that you may not be reading this message in your native language: translations of the following announcement may be available on Meta. Segíts lefordítani a saját nyelvedre. Köszönjük!
We are excited to share a draft of the Universal Code of Conduct, which the Wikimedia Foundation Board of Trustees called for earlier this year, for your review and feedback. The discussion will be open until October 6, 2020.
The UCoC Drafting Committee wants to learn which parts of the draft would present challenges for you or your work. What is missing from this draft? What do you like, and what could be improved?
Please join the conversation and share this invitation with others who may be interested to join, too.
To reduce language barriers during the process, you are welcomed to translate this message and the Universal Code of Conduct/Draft review. You and your community may choose to provide your opinions/feedback using your local languages.
To learn more about the UCoC project, see the Universal Code of Conduct page, and the FAQ, on Meta.
Thanks in advance for your attention and contributions, The Trust and Safety team at Wikimedia Foundation, 2020. szeptember 10., 19:55 (CEST)Szia. Elnézést a keresztküldés miatt, és lehet, hogy nem ezt az üzenetet olvassa az Ön anyanyelvén: a következő közlemény fordításai elérhetőek lehetnek a Meta-n. Segíts lefordítani a saját nyelvedre. Köszönjük! Örömmel osztjuk meg véleményét és visszajelzését az egyetemes magatartási kódex tervezetéről, amelyet a Wikimedia Foundation kuratóriuma az év elején felszólított. A megbeszélés 2020. október 6-ig lesz nyitva. Az UCoC szerkesztő bizottsága meg akarja tudni, hogy a tervezet mely részei jelentenének kihívásokat az Ön vagy munkája számára. Mi hiányzik ebből a tervezetből? Mit szeretsz, és mit lehetne javítani? Kérjük, csatlakozzon a beszélgetéshez, és ossza meg ezt a meghívást másokkal is, akik érdeklődhetnek a csatlakozás iránt. A nyelvi akadályok csökkentése érdekében a folyamat során szívesen lefordítja ezt az üzenetet és az Egyetemes Magatartási Kódexet / Tervezet felülvizsgálatát. Ön és a közösség dönthet úgy, hogy véleményét / visszajelzését a helyi nyelveken adja meg.
Az üzenetet User:Elitre (WMF)@metawiki küldte a(z) https://meta.wikimedia.org/w/index.php?title=Universal_Code_of_Conduct/Draft_review/Invitation_(long_version)/List&oldid=20440292 helyen található lista használatával
Wiki of functions naming contest[szerkesztés]
Segíts lefordítani a saját nyelvedre
Hello. Please help pick a name for the new Wikimedia wiki project. This project will be a wiki where the community can work together on a library of functions. The community can create new functions, read about them, discuss them, and share them. Some of these functions will be used to help create language-independent Wikipedia articles that can be displayed in any language, as part of the Abstract Wikipedia project. But functions will also be usable in many other situations.
There will be two rounds of voting, each followed by legal review of candidates, with voting beginning on 29 September and 27 October. Our goal is to have a final project name selected on 8 December. If you would like to participate, then please learn more and vote now at meta-wiki. Köszönjük! --Quiddity (WMF)
|
Call for feedback about Wikimedia Foundation Bylaws changes and Board candidate rubric[szerkesztés]
Hello. Apologies if you are not reading this message in your native language. Segíts lefordítani a saját nyelvedre.
Today the Wikimedia Foundation Board of Trustees starts two calls for feedback. One is about changes to the Bylaws mainly to increase the Board size from 10 to 16 members. The other one is about a trustee candidate rubric to introduce new, more effective ways to evaluate new Board candidates. The Board welcomes your comments through 26 October. For more details, check the full announcement.
Köszönjük! Qgil-WMF (talk) 2020. október 7., 19:09 (CEST) Important: maintenance operation on October 27[szerkesztés]Üzenet olvasása más nyelven • Segíts lefordítani a saját nyelvedre A Wikimédia Alapítvány teszteli az elsődleges és másodlagos adatközpontja közötti váltást. Ez biztosítja, hogy a Wikipédia és más Wikimédia-wikik elérhetők maradjanak még egy katasztrófa után is. Annak ellenőrzésére, hogy minden működik, a Wikimédia technológiai részlegének végre kell hajtania egy előre tervezett tesztátállást. Ezen a teszten kiderül, hogy megbízhatóan át lehet-e állni az egyik adatközpontról a másikra. Sok csapatra szükség van a tesztre való felkészüléshez, valamint a teszt idején is a váratlan problémák javításához. Az elsődleges adatközpontra való visszaállás 2020. október 27-én, kedden történik meg. A MediaWiki korlátai miatt az átállás idejére sajnos minden szerkesztést fel kell függeszteni. Elnézést kérünk a kellemetlenségért, és azon dolgozunk, hogy a jövőben minimalizáljuk azt. Egy rövid ideig minden wiki csak olvasható lesz.
Egyéb hatások:
Wiki of functions naming contest - Round 2[szerkesztés]Hello. Reminder: Please help to choose the name for the new Wikimedia wiki project - the library of functions. The finalist vote starts today. The finalists for the name are: Wikicode, Wikicodex, Wikifunctions, Wikifusion, Wikilambda, Wikimedia Functions. If you would like to participate, then please learn more and vote now at Meta-wiki. Köszönjük! --Quiddity (WMF)
Community Wishlist Survey 2021[szerkesztés]Megnyílt a 2021-es közösségi kívánságlista! Ezen a kívánságlistán dönthetnek a közösségek arról, hogy min dolgozzon jövőre a Community Tech csapat. Mindenkit bátorítunk, hogy küldjön be javaslatokat a 30 november-i határidőig, vagy fűzzön konstruktív megjegyzéseket más javaslatokhoz. A közösségek 8 december és 21 december között szavazhatnak az egyes javaslatokra. A Community Tech (Közösségi Technológia) csapat feladata a tapasztalt Wikimédia szerkesztőket segítő eszközök készítése és karbantartása. Bármilyen nyelven írhatsz javaslatokat, mi lefordítjuk őket. Köszönjük, és várjuk a javaslataidat! 2020. november 20., 19:11 (CET) Wikidata descriptions changes to be included more often in Recent Changes and Watchlist[szerkesztés]Sorry for sending this message in English. Translations are available on this page. Feel free to translate it in more languages! As you may know, you can include changes coming from Wikidata in your Watchlist and Recent Changes (in your preferences). Until now, this feature didn’t always include changes made on Wikidata descriptions due to the way Wikidata tracks the data used in a given article. Starting on December 3rd, the Watchlist and Recent Changes will include changes on the descriptions of Wikidata Items that are used in the pages that you watch. This will only include descriptions in the language of your wiki to make sure that you’re only seeing changes that are relevant to your wiki. This improvement was requested by many users from different projects. We hope that it can help you monitor the changes on Wikidata descriptions that affect your wiki and participate in the effort of improving the data quality on Wikidata for all Wikimedia wikis and beyond. Note: if you didn’t use the Wikidata watchlist integration feature for a long time, feel free to give it another chance! The feature has been improved since the beginning and the content it displays is more precise and useful than at the beginning of the feature in 2015. If you encounter any issue or want to provide feedback, feel free to use this Phabricator ticket. Thanks! Lea Lacroix (WMDE) 2020. november 30., 15:39 (CET) 2020 Coolest Tool Award Ceremony on December 11th[szerkesztés]Hello all, The ceremony of the 2020 Wikimedia Coolest Tool Award will take place virtually on Friday, December 11th, at 17:00 GMT. This award is highlighting tools that have been nominated by contributors to the Wikimedia projects, and the ceremony will be a nice moment to show appreciation to the tools developers and maybe discover new tools! You will find more information here about the livestream and the discussions channels. Thanks for your attention, Lea Lacroix (WMDE) 2020. december 7., 11:55 (CET) Community Wishlist Survey 2021[szerkesztés]Minden regisztrált szerkesztőt szeretettel várunk a 2021-es közösségi kívánságlista szavazásán. December 21-éig mindenki annyi kívánságra szavazhat, amennyire csak akar. A kívánságlistán tapasztalt szerkesztőknek szóló, új és továbbfejlesztett eszközökre vonatkozó kívánságokat gyűjtünk. A szavazás után mindent megteszünk a kívánságok teljesítéséért, a legnépszerűbbektől kezdve. We, the Community Tech, are one of the Wikimedia Foundation teams. We create and improve editing and wiki moderation tools. What we work on is decided based on results of the Community Wishlist Survey. Once a year, you can submit wishes. After two weeks, you can vote on the ones that you're most interested in. Next, we choose wishes from the survey to work on. Some of the wishes may be granted by volunteer developers or other teams. Várjuk a szavazataitokat! Köszönjük! 2020. december 11., 16:58 (CET) |