Ugrás a tartalomhoz

Segítség:Összefoglaló

A Wikikönyvekből, a szabad elektronikus könyvtárból.

Biztos láttad, hogy amikor új cikket írsz, vagy régit szerkesztesz, akkor a szöveg alatt, amit szerkesztettél látható egy Összefoglaló című sor.

Ennek a célja az, hogy röviden (pár szóban, esetleg 1-2 mondatban) összefoglald azt, hogy mit is csináltál: ha egy régi cikket szerkesztettél, akkor itt írd le röviden, hogy mit változtattál és miért; ha új cikket írtál, akkor itt adhatod meg az esetleges megjegyzéseidet, megjelölheted a forrást, stb.

Ezek az összefoglalók látszanak az összes olyan listában, ami a változásokat mutatja: a Friss változtatásokban éppúgy, mint a Laptörténetben; mellette a dátummal és a neveddel.

Miért fontos ez?

[szerkesztés]

Sok szerkesztő rendszeresen figyeli azt, hogy milyen változtatások történnek a cikkekben (balra, a Friss változtatások menüpont segítségével). Ha szépen leírod, hogy az adott esetben mit, miért változtattál, akkor nem kell a többieknek egyesével kikeresni az adott lap változásaiból, hogy mi változott, és utána kitalálni, hogy ennek a változtatásnak mi volt az oka és a célja. Ha leírod pár szóval, mindenkinek segítesz.

Ez segíthet neked is: ha a kedvenc témádban valami megváltozott, akkor érdemes a Laptörténet menü alatt megnézni, hogy kik és mit változtattak: ha rendesen írták az összefoglalókat, akkor nem csak azt látod, hogy mit változtattak, hanem azt is sokszor, hogy miért.

Lásd még

[szerkesztés]