Állatok/Medvelepkék/Füstös medvelepke
Megjelenés
< Állatok | Medvelepkék
Füstös medvelepke
- (Phragmatobia fuliginosa, Syn: -)
- Más neve(i): vöröses medvelepke
- A Félkövér szöveg a rovarok osztályának a lepkék rendjéhez, ezen belül a valódi lepkék alrendjébe a medvelepkék családjához tartozó faj.
- A füstös medvelepke egész Európában, valamint Ázsiában és Észak-Amerikában honos, nemének leggyakoribb fajai közé tartozik.
- A füstös medvelepke elülső szárnya 1,4–2 centiméter hosszú, felül fahéj-barna színű, a közepén kis fekete ponttal. A hátulsó szárnya többnyire élénkvörös, fekete foltokkal, amelyek egyedenként nagyon változók.
- A medvelepkékre jellemzően teste sűrűn szőrös. Feltűnő színezete figyelmeztetés az énekesmadarak számára. Amennyiben ezt egy fiatal madár nem ismeri fel idejekorán, és megpróbálja elfogyasztani a lepkét, olyan tapasztalatra tesz szert, amelyet egyhamar nem felejt el: az állat annyira rossz ízű, hogy többé biztosan nem nyúl hozzá.
- A füstös medvelepke rétek, legelők, erdőszélek, fenyéres területek és kopárosok lakója. A hegységekben 3000 méter magasságig hatol fel.
- A füstös medvelepke repülési ideje júniustól szeptember végéig tart. Vörösesbarna hernyóit sűrű, hosszú szőrök borítják, többnyire a talajban, bábállapotban telelnek át.
- Tápnövényeik kisebb lágy szárú növényekből állnak.
Forrás: Magyar Wikipédia: Füstös medvelepke