Kertészet/Bagolylepkék/Vörösfenyő aranybagoly
Megjelenés
A lap mérete: 2068 bájt
Kártevők
Vörösfenyő aranybagoly
Vörösfenyő aranybagoly
- (Syngrapha ain, Syn: -)
- Más neve(i): -
- A vörösfenyő aranybagoly a rovarok osztályának a lepkék rendjéhez, ezen belül a bagolylepkefélék családjához tartozó faj.
- Európában, elsősorban a hegyvidékeken, mint a Tátra és az Alpok , akár 2200 méter tengerszint feletti magasságig , főként vörösfenyő erdőkben fordul elő.
- lepke: 34–40 mm szárny-fesztávolságú. Az első szárnyait különböző szürke és barna színű sávok és foltok díszítik, a hátsó szárnyai belső része sárga, barnás szegéllyel. A teste szőrös.
- A hasonló fajok: Syngrapha hochenwarthi, Syngrapha devergens, Syngrapha mikro-gamma, de ezek a fajok a kisebbek 22–30 mm szárny fesztávolságúak.
- pete: tompa kúp alakú, sárgás fehér színű.
- hernyó: zöld színű, fehér és sárga csíkokkal díszített.
- báb: sötét barna
- nemzedék: egy nemzedéke van évente, júliusban és augusztusban rajzik. Aktívak nappal is és éjszaka is.
- hernyók tápnövényei: A nőstények a vörösfenyő (Larix) tűleveleire rakják a petéket, a lárvák kikelnek és a tűlevelekkel táplálkoznak.
- Magyar Wikipédia: Vörösfenyő aranybagoly
Forrás: Vörösfenyő aranybagoly
Homonnay Ferenc, Szentesi Árpád, Bürgés György:A növényvédelmi állattan kézikönyve Akadémiai Kiadó (Budapest), 1993. ISBN:963-05-5740-1 , A magyarországi molylepkék gyakorlati albuma], Növényvédelem 2005 különszám, Budapest: Agroinform. ISSN 0133-0839., Brian Hargreaves, Michael Chinery: Lepkék. Fürkész könyvek. Gondolat Kiadó, Budapest, 1987. ISSN 0237-4935