- A fás részeken jelennek meg a tünetek. Az állatok pajzs alatt fejlődnek. A nőstény pajzsa ovális alakú és sárga színű, a hím pajzsa hosszúkás és fehér színű.
- A kártételt a hímpajzsok alapján könnyű azonosítani, tömeges megjelenéskor kókuszreszelékszerűen vonja be a fás részeket. A nőstény a pajzs alatt szívogat, amivel a növény általános állapotromlását okozza, amely így a későbbiekben még inkább kitett lesz egyéb betegségeknek.
Védekezés
- A pajzstetvek ritkítására alkalmas a tél végi olajos lemosó permetezés. Ennek célja, hogy az olajos készítmény a pajzs alatt telelő alakokat elzárja a levegőtől, így ritkítva az állományt. Ehhez azonban mindenképpen tökéletes fedés szükséges, amelyet csak nagy lémennyiséggel lehet biztosítani.
- Az olajos lemosó permetezés kiegészítője lehet a pajzstetű kolóniák eltávolítása.
- Ennek egyik módja, fiatalabb és kisebb fák esetében a fertőzött ágrészek eltávolítása. A másik megoldás a pajzstetvek kefével való eltávolítása, lehetőleg még a permetezés előtt. Ennél a megoldásnál nagy gondot kell fordítani arra, hogy az elő növényi szövetet ne sértse meg, a sérülés ugyanis utat nyithat a különböző kórokozók számára.