Ugrás a tartalomhoz

Vita:Jegyzetek medikusoknak/Függelék/Szerzői nevek gyűjteménye

Az oldal más nyelven nem érhető el.
Új téma nyitása
A Wikikönyvekből, a szabad elektronikus könyvtárból.
Legutóbb hozzászólt NCurse 18 évvel ezelőtt

Bátorkodtam némi változtatást eszközölni:

  • Itt a lap nevéből itélve a könyv szerzőinek a nevei fognak szerepelni, ezért egyszerűbbnek tűnik az abc4 sablon használata, és a "Tartalomjegyzék" kikapcsolása.
  • Én minden lap tetejére javaslom elhelyezni a kategóriát, amit 4 kötőjel követ. Ez által a "Jegyzetek medikusoknak" szöveg a vonal fölé kerűl, rá kattintva a könyv elejére lehet lépni. (Így a látogatóknak egyértelműbb a dolog)
  • Itt mód van arra is, hogy a szemet bántó fehér háttérszín megváltoztasd, a színeket megtalálod a itt,

A kategória megjelőlésén kívűl semmi nem kötelező, megváltoztathatod, vagy törölheted is. További jó szerkesztést kívánok a könyvedhez. - Üdv. » KeFe « 2006. március 5., 08:42 (CET)Válasz

Először is, köszönöm a segítséged! A wikipédiához már többször, kisebb mértékben hozzájárultam, illetve a saját wikimet szerkesztettem, de ez a könyv messze a legnagyobb wikis vállalkozásom, így minden útmutatást szívesen veszek. Az abc4 sablon tényleg hasznosabb, mint a tartalomjegyzék, de nem értek egyet azzal, hogy a fehér szín szemet bántó lenne, ezért a felület konzisztenciájának megőrzése érdekében (máshol is fehér a háttér) visszaállítom.

Egy kicsit talán félreértettél. A "szerzői nevek" nem a könyv szerzőire vonatkozik, hanem a felfedezőjük nevéről elnevezett szindrómákra, eljárásokra stb. Így tehát itt a könyvben szereplő ilyen fogalmak (amelyekkel egyébként az orvostudomány színültig tele van, és ez az orvostanhallgatók gyötrelmeinek nem kis részéért felelős) rövid magyarázata szerepel, linkkel a könyben arra a helyre, ahol részletes információ található. Tervezek hasonló lapot a függelékbe a fogalmakról is, mert ha valaki találkozik egy olyan fogalommal, ami önmagában semmilyen támpontot nem ad arra, hogy hol is kell keresni, akkor jól jön, ha itt biztosan megtalálja. Ez azért sem haszontalan, mert pontosan ezek azok a részei az anyagnak, amelyek leggyorsabban felejtődnek. -- AttishOculus 2006. március 5., 09:22 (CET)Válasz


Mint fent leírtam, a kategórián kívül semmi sem kötelező, ha olyan tanácsot adtam, amit már amúgy is tudsz, elnézést kérek, javító szándékkal tettem. Én szeműveges vagyok eléggé magas dioptria számmal, ezért írtam hogy a vakító fehér háttér erősebben igénybe veszi a szemet. Lehet, hogy csak én érzem így. A linkeléssen kapcsolatban, csak annyit tennék hozzá, hogy az anyag bekerűlésekor, mindjárt linkeld be. Utólag ez nehezebb, nekem is vannak ilyen gondjaim, mert a Szakácskönyv esetében nem tervszerűen készült anyagokat kell belinkelnem, egymáshoz kapcsolnom. (Vagyis nem kell, csak jó volna, a könnyebb elérés miatt).

ui.: A 4 kötőjel esztétikusabbá teszi a lap megjelenítését szerintem,... persze nem kötelező, csak ajánlás. - Üdv. » KeFe « 2006. március 5., 13:20 (CET)Válasz

Megértem a problémádat, én színtévesztő vagyok. Egy kicsit másképp látom a pirosat, mint a többiek, ezért nehezebben tudok bizonyos színkombinációkat olvasni. A fehér-fekete nekem optimális, de megértem, hogy nem mindenkinek az.

Van egy barátom, aki akármilyen szép és grafikailag kifinomult rendszert használ, átállítja, hogy fekete alapon zöld legyen. Elmondása szerint erre akkor szokott rá, mikor koliban lakott. (Nem a régi foszforos képernyők iránti nosztalgiából, mint egyes elvetemültek)Természetesen ehhez a böngészőt is át kell állítania, ezért Operát használ, amiben át lehet állítani, hogy minden lap ugyanazzal a stíluslappal jelenjen meg, így abszolút a saját ízléséhez állítja az oldalak megjelenését. Az Opera ezen kívül is sok lehetőséget ad a megjelenítés testreszabására.

A vízszintes vonalról még gondolkodom. Nem szeretném, ha "vízszintes vonal szerkesztőháború" alakulna ki. Nekem nem tetszik, szerintem ha van tartalomjegyzék, akkor túl közel van annak a felső széléhez. Lehet, hogy szavazásra kellene a kérdést bocsátani? -- AttishOculus 2006. március 5., 14:42 (CET)Válasz

És hárman vagy négyen szavaznánk? Nem hiszem. :) Döntsünk itt. NCurse 2006. március 5., 15:46 (CET)Válasz