Ugrás a tartalomhoz

Növények/Magyar-Latin-Népies

A Wikikönyvekből, a szabad elektronikus könyvtárból.
A lap mérete: 1815 bájt

Növények

Magyar-Latin-Népies

LatinNövények listájaAllergén növényekDísznövények‎ • Ehető növényekÉlvezeti növényekFákFestőnövényekFűszerekGabonákEhető gombákGyomnövények‎GyümölcsökHiperakkumulátor növényekHúsevő növények‎Ipari növényekKártevőriasztó növényekLégtisztító növényekMérgező növényekMézelő növényekParazita növények‎Pszichoaktív növényekZöldségfélék Védett növényekVízinövényekInváziós fajokFajtalistákMit-mihez használunkTanácsok

Ez a lap az ismertebb növényeket tartalmazza, a teljesség igénye nélkül... Sok népi vagy népies magyar név utalhat a gyógynövény hatására, ill. alkalmazási területére. Általában a farkas vagy ördög jelzős, vagy összetételes szóhasználat mérgező vagy haszontalan tulajdonságra utal. Ha hibát találsz, vagy valamely növényt beillesztenél/törölnél illetve az alább látható sablon szerint ábc-be rendeznéd, azt megkérdezésem nélkül is megteheted.

Elrendezése: Magyar neve - (Latin neve) - Védett![1] - (Népies elnevezések)

Minden lapon megtalálható a lap tetején és alján a rövid abc sablon, amelyből a kívánt betű kiválasztásával lehet megkeresni az adott növényt, illetve átlehet lépni más lapokra.

Magyar neve: Egyes növényeknek több "hivatalos" magyar neve is van, {{népies|-}} ezeket átirányításként is meg kell jelölni.

Latin neve: Egyes növényeknek több "hivatalos" latin neve is van, ezeket is be lehet írni: {{latin|új név|syn.:régi név}}, vagy (új név,(régi név)) formában is.

Védettség: A védett és fokozottan védett növényeket is jelöljük <ref> és </ref> között adjuk meg az eszmei értékét.

Népies elnevezések: Fontosak és érdekesek a népi elnevezések, bár egyes növényeket, másokkal azonos néven is említenek, ilyen esetekben mindig a latin neve a mérvadó.

Az ÁBC-be rendezéshez a rövid abc-t használom, tehát nincsenek ékezetek és az SZ, Zs kivételével nincsenek kettős betűk sem.


  1. Eszmei értéke