Az növényvédők dózisát g/ha, vagy l/ha -ban adtuk meg.
Kisebb területre az átszámítás például 400 g/ha megfelel 40g/100 l permetlé dózisnak vagy 4 g/10 l koncentrációnak.
Vagy 1,2-1,5 l/ha ami megfelel 12-15 ml/10 l permetlé dózisnak.
A foszetil hatóanyag felszívódása a növénybe gyors és azonnal stimulálja a növény kórokozók elleni anyagainak termelését. A teljes védettség eléréséhez azonban az ellenanyagok nagyobb koncentrációja szükséges, ezért fontos a megelőző (preventív) alkalmazás.
A kezeléseket előrejelzésre alapozva célszerű elvégezni:
dohányban és uborkában 2-4 valódi leveles állapottól kezdődően, a járványveszélyes időszakokban 7-10 naponként megismételve.
Uborkában az alacsonyabb dózist az indásodás és virágzás kezdetéig, a magasabbat a virágzástól kell alkalmazni.
Salátában a téli és tavaszi hajtatási idôszakban, és szabadföldön a védekezéseket közvetlenül a palánták kiültetése után, megelőző jelleggel, állománypermetezés formájában célszerű elkezdeni. A további kezeléseket a fertőzés alakulása szerint, de legkésőbb a fejesedéskor be kell fejezni.
Almatermésű kultúrákban tűzelhalásos betegség ellen elôrejelzésre alapozva, megelőző jelleggel, a virágzási időszak kezdetén, az intenzív hajtásnövekedés időszakában javasolt kijuttatni.
A fertőzésre kedvezô feltételek kialakulása esetén (a napi csapadékösszeg nagyobb mint 2,5 mm, a napi középhőmérséklet 18 °C felett van, illetve a relatív páratartalom 75% feletti) a kezeléseket a tünetek megjelenése előtt, megelőző módon, 2-3 alkalommal célszerű megismételni.