Hárommázú alap. Mivel a mezőkben a két szélső mező nem egyforma és ott három máz található, nem harántpólyáról, hanem hárommázú alapról van szó (lásd: Címerhatározó/EGY/T/hrm)
Harántpólya (a pajzs szélességének 1/3-a vagy 2/7-e lehet)
Harántszalag (a pajzs szélességének 1/6-a, azaz félszélességű harántpólya, néha helytelenül harántfonálként is szerepel)
Harántfonál (a pajzs szélességének 1/12-e, azaz félszélességű harántszalag)
A hozzáadott jegyek a számmal és díszítéssel egymás között is kombinálódhatnak. Készíthető pl. két vörös, aranyliliomokkal bevetett, lékelt hullámos lebegő jobboldali cölöp is.
Három harántpólya. A ráma a mellék-címerábra (a család egyik ágának megkülönböztetésére szolgál)
Alerionokkal díszített harántpólya. A fő mesteralak a pólya, nem az alerionok, melyek alkalmazkodnak a harántpólya geometriájához
A fő mesteralak a pólya
Léces harántpólya. A fő mesteralak a pólya, nem az oroszlánok
Ezüst bizánciakkal díszített harántpólya. A fő mesteralak a harántpólya, mert a bizánciak csak a díszítés részét képezik
Kék alapon arany darabokkal bevetett ezüst harántpólya (a fő mesteralak a harántpólya)
A fő mesteralak a harántszalag. A harántsakkozás alap. Ezért ez a címer a kétféle borítású alapok kategóriájába tartozik (Címerhatározó/EGY/K/M/hbp)
A fő mesteralak a harántpólya, mert ez van középen, domináns helyzetben és erre nincs ráhelyezve a mellék-címerábra, a pajzsfő (ha a két mesteralakot nem választja el osztóvonal és azonos a színük, az ilyen mesteralak neve pajzsfő-harántpólya)
A három pólya itt mellék-címerábra, mert a fő címerábra a pajzsfő mindegyikre rá van helyezve, ezért az a domináns
A fő címerábra itt a liliom, egyrészt mert nem alkalmazkodik a harántszalag geometriájához, másrészt azért, mert a harántszalag (fr: cotice) itt csak a család ágainak megkülönböztetésére szolgáló mellékjegy (fr: brisure)
A fő címerábra itt a liliomokkal bevetett mező (ez az eredeti családi címer)
A fő mesteralak a kétfejű sas
A fő mesteralak a kereszt
A fő mesteralak a dupla mankósvonallal lécezett harántpólya (fr: la bande d'argent, cotoyée de deux cotices d'or), a tornagallér csak mellék-címerábra, annak ellenére, hogy nem alkalmazkodik a harántpólya geometriájához, mert ugyanúgy a család ágainak elkülönítésére szolgáló mellékjegy, mint az előbbi esetekben a harántszalag.
A fő mesteralak a hat ablakruta, mert dominánsak, rá vannak helyezve a harántpólyára és nem alkalmazkodnak annak geometriájához
A fő mesteralak a három ruta, mert nem alkalmazkodnak a harántszalag geometriájához
Ezüst-fekete evetezett alapon a fő mesteralak a harántszalag
A fő címerábra az oroszlán, mert ez a domináns. A három balharántpólya kétféle borítású alap funkcióban áll