Különleges aromájú teát készíthetünk, ha egy vaníliarudat teszünk a teás dobozba, mert így a tealevelek, szárított növények, gyümölcsök átveszik a vanília ízét.
Edények pereméről 3-3 evőkanál ecetet és sót tartalmazó főzettel távolíthatjuk el a teafoltot.
Erősebb és intenzívebb lesz a gyümölcstea íze, ha leforrázás előtt kávédarálóban aprítjuk meg a gyümölcsöket.
Főzzünk 30 g hársfavirágból és 10 g cickafarkfűből teát, hagyjuk állni 10 percig. Naponta háromszor egy csészényi forró tea gyógyír a megfázásra.
Cukor helyett édesítsük teánkat almalével, csökkentve ezzel a cukorbevitelt.
A teába jutott csersavat eltávolíthatjuk, ha borsó nagyságú finom tiszta zselatint dobunk a kész teába. Ez a csersavat megköti és leválasztja, a zamatos anyagok és a thein viszont nem változnak. Ilyenkor azonban a teát újból le kell szűrnünk, ill. ülepítenünk.
A teát főzni nem szabad! A jó tea mindig forrázással készül. Először öblítsük ki meleg vízzel a teáskannát, majd csészénként tegyünk bele egy teáskanálnyi teát, ezután öntsünk rá annyi forró vizet, hogy ellepje, fedjük le, és rövid ideig hagyjuk állni. Így a kannában igen erős teakivonat keletkezik. Ezt ízlésünknek megfelelően öntsük fel forró vízzel, és csészékben szolgáljuk fel.
Mivel a tea zamatát idegen anyagok módosítják vagy elrontják, lehetőleg kerüljük az ízesítőket (cukor, citrom, rum stb.)! Ha mégis használunk, a teát csak forrázás után ízesítsük!
A teát lehetőleg porcelán kannában készítsük, a vizet pedig mindig egy másik edényben forraljuk. A forrázat előállításánál mellőzzük a fémedényeket, mert a fém tönkreteszi a tea ízét.
A teás edényeket más célra ne használjuk!
A használt tea filtert áztasd az öntözővízbe és hagyd állni, ez tápanyagként használ cserepes növényeid számára.
Tegyünk néhány teafiltert a hűtőszekrény polcaira, hogy megakadályozzuk a kellemetlen szagokat. A filtereket 1-2 hetenként cseréljük.