A megmaradt ételt inkább üvegtálban tároljuk. A lábasban ugyanis nem állnak el olyan sokáig, ráadásul az ételek ízét is átveszik.
Maradék cukros darált diót vagy mákot nem dobj ki! Tedd alufóliába, a fagyasztóban hónapokig eláll, nem fagy meg, nem avasodik meg, bármikor "feljavíthatsz" vele egy kis maradék tésztát, palacsintát!
Ha nagyobb mennyiségű petrezselymet vagy kaprot vásárolsz, és nem használod fel azonnal, a maradékot tekerd papírtörülközőbe, és FEKETE zacskóba tedd. Nem éri fény, tehát tovább eláll.
A vendégségből megmaradt, jégkockatartóban lefagyasztott vörösborral pörköltet, húsokhoz készült mártásokat ízesíthetünk - így legalább nem kell megbontani egy egész üveget, és a maradékot ügyesen felhasználhatjuk.
A vendégségből megmaradt, jégkockatartóban lefagyasztott fehérbort halakhoz, savanyú levesbe, francia hagymalevesbe, káposztás ételekbe, párolt zöldségbe és fehér húsokhoz adjuk hozzá az elkészítés alatt.
Ha hétvégéről marad húslevesed főtt zöldségekkel, ne öntsd ki. A zöldségeket turmixold össze, tegyél bele ízlés szerint fokhagymát, sűrítsd tejföl és étkezési keményítő keverékével, engedd fel a húslevessel, és kész a legfinomabb fokhagymakrém levesed.
A megmaradt, de még fogyasztható húst csak akkor fedjük le, ha már teljesen kihűlt, különben megsavanyodik a tárolás közben.
A maradék kenyér és pékáru jól szellőző helyen megszárítva (nehogy megpenészedjen) és ledarálva remek zsemlemorzsa.
A kalácsmaradékból készített édes morzsa süteményekhez kiváló.
A kenyérhéjból készítettet zsemlemorzsát felhasználás előtt még pirítani sem kell. (pl. gombócokhoz)