PC tanácsok/Új alaplap, új XP
Megjelenés
PC tanácsok
| Új alaplap, új XP |
Ha az új alaplap beépítése után a rendszer Inaccessibe_boot_device hibaüzenettel indul, akkor a hiba oka az alaplapi chipkészlet hardverspecifikus IDE-drájverében van.
Ha az új alaplap más chipkészlettel van szerelve, a Windows XP el sem indul.
A szabványos IDE-drájver rendkívül körülményes telepítésének csak a profik ugorjanak neki.
Jobb megoldás az operációs rendszer újratelepítése.