Fájl:Gyulai Gyulai címer.png

A Wikikönyvekből, a szabad elektronikus könyvtárból.

Eredeti fájl(707 × 752 képpont, fájlméret: 1,06 MB, MIME-típus: image/png)

Összefoglaló[szerkesztés]

gyulai Gyulai címer

Az 1884-ik évi ötvösmükiállításon sok érdekes remekmű került össze a haza minden vidékéről és remélhető, hogy e gazdag anyag segítségével hajdan virágzó ötvösségünk fényes történetét meg fogjuk írhatni. Hogy részemről is előmozdítsam e nemes czélt, tanulmányoztam az ötvöskiállítás terjedelmes lajstromát és az ott közölt czímerekből azokat, melyek még határozatlanok, megfejteni iparkodtam.

...

Kárász Géza az «asztali szerek» között4 [4 Ötvöskiállítási lajstrom 23. l. 1. szám.] egy serleget állít ki, melyre egy gróf Gyulay-féle teljes czímer van kivésve. Ennek teljes leírása Siebmacherben olvasható, itt röviden csak azt jegyzem meg, hogy e czímer nem a maros-németi és nádaskai, hanem a vele semmi rokonságban nem álló gyulai Gyulaiakat illeti s az így bővített czímert Gyulay Ferencz nyerte grófi rangra emelése alkalmával 1735-ben, minél fogva látjuk, hogy a serleg készítési kora jóval megelőzi e czímer korát. (12. ábra.)

Csergheő Géza: Családi czimerek régi hazai ötvösműveken. Archaeologiai Értesítő, 1888/2. 130-138.

[1]


Licenc[szerkesztés]

Fájltörténet

Kattints egy időpontra, hogy a fájl akkori állapotát láthasd.

Dátum/időBélyegképFelbontásFeltöltőMegjegyzés
aktuális2017. december 25., 13:27Bélyegkép a 2017. december 25., 13:27-kori változatról707 × 752 (1,06 MB)Szegedi László (vitalap | szerkesztései)gyulai Gyulai címer Az 1884-ik évi ötvösmükiállításon sok érdekes remekmű került össze a haza minden vidékéről és remélhető, hogy e gazdag anyag segítségével hajdan virágzó ötvösségünk fényes történetét meg fogjuk írhat…

Az alábbi lap használja ezt a fájlt:

Metaadatok