„Vita:Wikikönyvek/Wikietikett” változatai közötti eltérés

Az oldal más nyelven nem érhető el.
A Wikikönyvekből, a szabad elektronikus könyvtárból.
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
FBöbe (vitalap | szerkesztései)
Nincs szerkesztési összefoglaló
KeFe (vitalap | szerkesztései)
a Kis türelmet kérek, mert most nem tudok erre válaszolni.
17. sor: 17. sor:


Ezeket a változtatásokat javaslom, meg egy külön szakasz létrehozását azokról, amiket nem csak adminok csinálhatnak.[[User:FBöbe|FBöbe]] 2006. január 2., 12:06 (CET)
Ezeket a változtatásokat javaslom, meg egy külön szakasz létrehozását azokról, amiket nem csak adminok csinálhatnak.[[User:FBöbe|FBöbe]] 2006. január 2., 12:06 (CET)

Kis türelmet kérek, mert most nem tudok erre válaszolni. Holnap majd biztosan itt lessz a válaszom ... [[user:KeFe | - Üdv. » KeFe «]] [[user vita:KeFe| ✍ ]] 2006. január 2., 15:31 (CET)

A lap 2006. január 2., 15:31-kori változata

Vélemény

Az irányelvszerű mondanivaló OK. Elég nagy része inkább a segítség névtérbe való.

Kiszedném belőle a fogalomtisztázós részeket, és csak a Segítség:Hozzáférési szintek lapra linkelgetnék. De mindenképp egyeztessük a Hozzáférési szintek lappal.

Konkrét dolgok:

  • Wikikönyvek/Irányelv/Etikett#Adminisztátorok Nem az ő feladatuk a kulturáltság biztosítása. Kulturáltan kell vitatkozni, és ha ez valakivel kérések útján nem megy, egy adminnal blokkoltatni.
  • Az adminok jogai és kötelességei ennek legyen a címe inkább az adminok többletjogai és -kötelezettségei, és szóljon csak ezekről. A rossz helyen levő hozzászólásokat bárki áthelyeztheti, nem csak az adminok (persze oda kell írni, hogy miért és hova, hogy aki ott keresi, ahol addig volt, megtalálja.) A többire nem írnám, hogy indoklás nélkül. Ezek elég ritkák, szerintem nem esne nehezére az adminoknak ezeket egy-két szóban megindokolni. Van egy-két dolog ebben a szakaszban (pl. reklámtörlés, viták áthelyezése) amit a sima szerkesztők is csinálhatnak (legalábbis eddig így tudtam). Ezeket nem ebben a szakaszban kéne írni, de legalább megjegyezni, hogy ezt nem csak az adminoknak lehet. A trágárságokat, személyeskedéseket bárki törölheti a hozzászólásokból (ennek van a szokásos módja: <!-- törlendő szó --> csereszó rondaság törölve V , ezt a többi ebben a szakaszban levő nem-admin tevékenységgel együtt le kéne írni egy lapon egy külön szakaszban, hogy az ilyenek szokásos módját lássák az új emberek.
  • kiszedném a minősülöket, mert szabályízű lesz tőlük a lap. Szerintem inkább tájékoztatásnak kéne lennie arról, hogy mik a kialakult elvárások, amiket ha nem tartasz be, csúnyán fogunk rádgondolni/kitiltunk.
  • Wikikönyvek/Irányelv/Etikett#Regisztráció A választott usernév nem lehet->a választott usernév ezért ne legyen
  • Wikikönyvek/Irányelv/Etikett#Bemutatkozás Nem csak az adminisztrátorok, bárki megkérhet.
  • Wikikönyvek/Irányelv/Etikett#Bármely vitalapon Nem csak az adminok figyelmeztethetnek, bárki szólhat ezért a problémás usernek.
  • Idegen nyelven beszélgetés Szerintem ez csak a közös lapokra (Társalgó, üzenőfal, esetleg könyvlapok vitaklapja) vonatkozik, és csak ha nem nyelvtudó usereknek is szól a hozzásdzólás.
  • Wikikönyvek/Irányelv/Etikett#Kizárás Legyen inkább ismételt, szerintem ez többet számít (de ami súlyos, azt elég kevesebbszer ismételni).
  • Nem olyan fontos ezt az irányelvet elolvasni. Alapvető dolgok vannak benne, kivéve talán a "ne írj csupa nagybetűvel"t, ami nem jut mindenkinek az eszébe. Az irányelvek címlapján ne ez legyen elsőként elolvasandónak jelölve.

Ezeket a változtatásokat javaslom, meg egy külön szakasz létrehozását azokról, amiket nem csak adminok csinálhatnak.FBöbe 2006. január 2., 12:06 (CET)[válasz]

Kis türelmet kérek, mert most nem tudok erre válaszolni. Holnap majd biztosan itt lessz a válaszom ... - Üdv. » KeFe « 2006. január 2., 15:31 (CET)[válasz]